Έκφραση Μαθητών

Ανακοινώσεις Saftas       Δράσεις Saftas

logo with erasmus iky trans

ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΕΤΟΥΣ 2017-2018

Από σήμερα 6-6-2017 και ώρα 12:30 μπορούν οι γονείς των μαθητών της Α και Β Λυκείου να παραλαμβάνουν τους ελέγχους των μαθητών.

Μαζί με την παραλαβή των ελέγχων θα πρέπει να πραγματοποιείται η εγγαφή του μαθητή για το νέο εκπαιδευτικό έτος. Για την ολοκλήρωση της εγγραφής πρέπει να ο κηδεμόνας - γονέας:

α) να υπογράψει την καρτέλα του μαθητή για το νέο έτος

β) να υποβάλλει αίτηση για τον προσανατολισμό και το μάθημα επιλογής

γ) να καταβάλλει την συνδρομή (15 ευρώ) του συλλόγου γονέων για το εκπαιδευτικό έτος 2017 -2018.

Οι εγγραφές για τους μαθητές του γυμννασίου που έρχονται από το γυμνάσιο θα ξεκινήσουν μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων του γυμνασίου.

Σύμφωνα με το πρόγραμμα του Υπουργείου οι εγγραφές όλων των μαθητών πρέπει να ολοκληρωθούν μέχρι 30 Ιουνίου 2017. Οι γονείς μπορoύν να προσέρχονται για εγγραφές καθημερινά από 8:30 έως 13:30. Τις ημέρες των Πανελληνίων εξετάσεων ( 7 - 9 - 12 - 14 - 16 - 19 Ιουνίου) εγγραφές θα πραγματοποιούνται μετά τις 12:30.

Τα απολυτήρια της Γ Λυκείου μπορούν να τα παραλαμβάνουν οι μαθητές της Γ Λυκείου από την Πέμπτη 8 Ιουνίου 2017

Παρακαλείσθαι για την έγκαιρη ολοκλήρωση των εγγραφών.

ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ 2016

Βρίσκεστε στην επίσημη ιστοσελίδα του Γενικού Λυκείο Νέας Περάμου.

school general

Ηλεκτρονικό περιοδικό των τμημάτων Β2-Β3