Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Αθλητικές Σχολικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 2023-2024

Σχολικό Πρωτάθλημα Ποδοσφαίρου 2023-2024

Το ΓΕΛ Ν. Περάμου "σήκωσε την κούπα"

Διανύοντας μία άκρως επιτυχημένη πορεία με πείσμα και αγωνιστικότητα, με δύναμη ψυχής και αποφασιστικότητα, η ποδοσφαιρική ομάδα μαθητών του ΓΕΛ Ν. Περάμου, στο πλαίσιο του σχολικού πρωταθλήματος κατέκτησε την πρώτη θέση στο Νομό Καβάλας για το έτος 2023-2024. Από την πρώτη κιόλας αναμέτρηση φάνηκαν οι εξαιρετικές ικανότητες της ομάδας εντός του αγωνιστικού χώρου. Με άμυνα αδιαπέραστη, συγκροτημένη επίθεση, κατοχή μπάλας στη μεγαλύτερη διάρκεια των αναμετρήσεων και ομαδικό πνεύμα, πέτυχε διαδοχικές νίκες επί των αντιπάλων της παραμένοντας η ίδια αήττητη. Επειδή δεν είμαστε υπερήφανοι μόνο με τις επιδόσεις τους στα μαθήματα, αλλά και με την πρόοδό τους στις υπόλοιπες δραστηριότητες τους, συγχαίρουμε τους μαθητές μας για την μεγάλη τους επιτυχία. Ωστόσο, ως Σύλλογος Διδασκόντων οφείλουμε να εξαίρουμε ακόμη περισσότερο το γεγονός ότι οι μαθητές μας σε όλους τους αγώνες που έδωσαν, έπαιξαν με ήθος και ευγενή άμμιλα, τηρώντας στο ακέραιο τους κανόνες του αθλήματος και κάνοντας πράξη το "ευ αγωνίζεσθαι". Σε αυτή τους τη στάση είμαστε βέβαιοι ότι συνέβαλλαν οι οικογένειές τους, αλλά και όλοι εμείς οι καθηγητές τους, που καθημερινά προσπαθούμε να τους ενσταλάξουμε αξίες και αρχές. Ευελπιστούμε οι ίδιοι να αποτελέσουν πρότυπο προς μίμηση και για τους υπόλοιπους μαθητές όχι μόνο του σχολείου μας, αλλά και των άλλων σχολείων του Νομού.

Τους ευχόμαστε από καρδιάς ακόμη περισσότερες επιτυχίες σε όλα τα επίπεδα!