Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις KA2 ICT Συγχαρητήριο μήνυμα του Δήμου Παγγαίου και της Σχολικής Επιτροπής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης προς μαθητές και εκπαιδευτικούς του ΓΕΛ Νέας Περάμου

Ο Δήμος Παγγαίου δημοσίευσε στην ιστοσελίδα του συγχαρητήριο μήνυμα για την συμμετοχή και την προσφορά μαθητών και καθηγητών του ΓΕΛ Νέας Περάμου στο πρόγραμμα Erasmus + με τίτλο "Students Academy of Film and Theater Awards".

Ακολουθει το δημοσίευμα

"Αισθανόμαστε ιδιαίτερη χαρά και περηφάνια που μαθητές τoυ Δήμου μας συμμετέχουν και ξεχωρίζουν σε δράσεις, όπως το  πρόγραμμα Erasmus +, με τίτλο Students Academy of Film and Theater Awards (SAFTAS), που στόχο έχουν την ανάδειξη  ιδιαίτερων κλίσεων,  δημιουργικών και καλλιτεχνικών  ικανοτήτων και δεξιοτήτων  και παράλληλα, ενισχύουν το «άνοιγμα» του σχολείου στην ευρύτερη ευρωπαϊκή οικογένεια καθώς και τη συνεργασία των ευρωπαϊκών σχολείων μέσα από ποικίλες δράσεις. Ευχόμαστε όλη αυτή η προσπάθεια να αποκτήσει συνέχεια και διάρκεια.

Ο Δήμος Παγγαίου και η Σχολική Επιτροπή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης συγχαίρουν τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς του ΓΕΛ Νέας Περάμου για την αξιέπαινη, αυτή, προσπάθεια και εύχονται καλή πρόοδο και δημιουργία στους μαθητές.

Ο Δήμαρχος Παγγαίου

Φίλιππος Αναστασιάδης