Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκδρομές ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ 2016-2017 ΤΗΣ Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ 2016-2017 ΤΗΣ Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ

Σήμερα, 07/12/2016, ημέρα Τετάρτη, και ώρα 12.00 στο γραφείο του  Διευθυντή  του  Γενικού Λυκείου ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ, συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης Προσφορών για την πολυήμερη  εκδρομή της Γ΄Λυκείου, όπως αυτή συγκροτήθηκε σύμφωνα με την Πράξη 4/07-12-2016 του  Διευθυντή  του σχολείου για να αξιολογήσει τις προσφορές για την παραπάνω εκδρομή οι οποίες κατατέθηκαν στο σχολείο, μετά από την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος (αρ. πρωτ:1299/28-11-2016), που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας (ΥΠΔΒΜΘ/ΥΑ 129287/Γ2/ΦΕΚ 2796/Β/2.12.2011, άρθρο 14).  Παρόντες ήταν: ο Πρόεδρος Αυγερινάκης Χαράλαμπος, Διευθυντής και τα μέλη, Βασιλειάδης Γεώργιος  εκπαιδευτικός ΠΕ04.01, συνοδός, Τσακίρη Μαρία εκπαιδευτικός ΠΕ02, συνοδός, Μεϊτανίδου Εριφύλλη εκπαιδευτικός ΠΕ04.04, Τάση Σουζάνα, Γραμματέας του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, Γκαϊτατζής Χρήστος πρόεδρος 15μελούς, Μιχαηλάκη Λουΐζα, Νίπολι Αθανάσιος, Δανιηλίδης Επαμεινώνδας , Πέτκα Αικατερίνη, εκπρόσωποι των μαθητικών κοινοτήτων των μαθητών της Γ΄Λυκείου.

Τα μέλη της Επιτροπής αφού αποσφράγισαν  τους  φακέλους προσφορών, τους κατέταξαν κατά αύξουσα τιμή προσφοράς, όπως φαίνεται στον παρακάτω πίνακα, ο οποίος συντάχθηκε  ενδεικτικά για την εξαήμερη εκδρομή  ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΩΣ (με πτήση της αεροπορικής εταιρείας  RYAN AIR)

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ

ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

ΤΙΜΗ ΚΑΤ΄ΑΤΟΜΟ

ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ

ΡΩΜΗΣ: GRAND FLEMING

DROMEAS TRAVEL

399 ? + (6Χ5=30?) Δημ. Τέλη+50 ? επιπλέον αποσκ.=479? και 2 FREE

49χ479=23.471?

ΡΩΜΗΣ: GRAND FLEMING

KTEΛ  KABΑΛΑΣ

514 ? +( 6Χ5=30?) Δημ. Τέλη+?.. επιπλέον αποσκ.?=514+ ? αποσκ. επιπλ.? και 4 FREE

47χ544=25.568?

ΡΩΜΗΣ: GRAND FLEMING,

ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ:WALL ART

KAVALA TOURS

437 ? συμπεριλαμβανομένου τα δημοτικά τέλη +42 επιπλέον αποσκ.=479? και 2 FREE

49χ479=23.471?

Ελήφθησαν υπόψη όλες οι προσφορές.

Στη συνέχεια τα μέλη της Επιτροπής προχώρησαν στον ποιοτικό έλεγχο της συμφερότερης  οικονομικά προσφοράς, σύμφωνα με την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος

Μετά από τα παραπάνω, επιλέχτηκε ομόφωνα το τουριστικό γραφείο KABALA TOURS  για την πραγματοποίηση της πολυήμερης  εκδρομής της Γ΄ Λυκείου στην  ΙΤΑΛΙΑ (ΡΩΜΗ-ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ-ΒΕΝΕΤΙΑ)  από 27/02/ 2017 μέχρι 05/03/ 2017, καθώς είχε την συμφερότερη οικονομικά τιμή και πληρούσε τις προδιαγραφές της προκήρυξης.

Ορίστηκε προθεσμία υποβολής ενστάσεων  δύο (2) εργάσιμων ημερών, δηλαδή μέχρι και την  Δευτέρα 12 Δεκεμβρίου  2016.

Για το λόγο αυτό συντάχτηκε το πρακτικό και υπογράφεται.

Ο  ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                             ΤΑ ΜΕΛΗ

Τ.Σ.Υ.                                                                                       Τ.Υ.

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΤΣΑΚΙΡΗ ΜΑΡΙΑ