Γιορτή 17 Νοέμβρη 2014

Τη Δευτέρα 17 Νοεμβρίου 2014, στην αίθουσα εκδηλώσεων του Γενικού Λυκείου Νέας Περάμου, πραγματοποιήθηκε ο εορτασμός της επετείου της 17 Νοέμβρη. Προβλήθηκε μία συραφή αποσπασμάτων βίντεο και τραγουδιών από ντοκυμαντέρ που αφορούσαν στη περιόδο πριν από την επιβολή της χούντας των συνταγματαρχών αλλά και από την περίοδο της χούντας και την μεταπολίτευση. Εμβόλιμα παίχθηκαν αποσπάσματα από την ελληνική ταινία "Ένα Τάνκς στο κρεββάτι μου".

Την γιορτή επιμελήθηκαν οι καθηγήτριες Αράπογλου Κατερίνα καθηγήτρια Αγγλικής και η Καλατσίδου Νόπη μαθηματικός. Την δημιουργία του βίντεο ανέλαβε ο Πηγαδάς Βασίλης καθηγητής πληροφορικής.

Τα κείμενα διάβασαν οι μαθητές της Β' Λυκείου

Καρανικολή Χριστίνα, Λαμπρόπουλος Ζήσης και Σαμαρά Ελένη

Ακολουθεί η προβολή. Η προβολή φιλοξενείται στο χώρο που διαθέτει το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (Υπηρεσία Video)

Φωτογραφίες από την εκδήλωση