Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Σχολικό Άγχος: Αναγνωρίζοντας τον "Αόρατο Εχθρό". Οι εκπαιδευτικοί ως αρωγοί στη διαχείριση του2

Τον Μάιο, κατά την τελευταία εβδομάδα των μαθημάτων, πραγματοποιήθηκε η προβολή της ταινίας «Το καναρινί ποδήλατο» για τους μαθητές της Α΄και Β΄τάξης. Η προβολή πλαισιώθηκε με συζήτηση και προβληματισμό στα βασικά ερωτήματα που ανέκυψαν με αφορμή την ταινία. Στο τέλος συμπληρώθηκε ηλεκτρονικό ερωτηματολόγιο από τους μαθητές.

School stress: Recognizing the "invisible enemy". The teachers as assistants in its management.

In May, during the last week of classes, the movie "The Canary-Yellow Bicycle" was screened for students in the first and second grades. The screening was accompanied by a discussion and reflection on the main questions raised by the film. In the end, the students completed an electronic questionnaire.

Υπεύθυνες καθηγήτριες για τη διοργάνωση της δράσης

Teachers in charge of the organization of the event

Τσιπουρίδου Ξανθή ΠΕ02 φιλόλογος

Χιώτη Δήμητρα ΠΕ06 αγγλικών