Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Σήμερα, 28/02/2018, ημέρα Τετάρτη, και ώρα 12:30 στο γραφείο του Διευθυντή του Γενικού Λυκείου ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ, συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης Προσφορών για την πολυήμερη εκδρομή της Α΄Λυκείου, όπως αυτή συγκροτήθηκε σύμφωνα με την Πράξη 4/28-02-2018 του Διευθυντή του σχολείου για να αξιολογήσει τις προσφορές για την παραπάνω εκδρομή οι οποίες κατατέθηκαν στο σχολείο, μετά από την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος (αρ. πρωτ:142/21-02-2018), που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας (ΥΠΕΘ/ΥΑ 33120/Γ4/28.02.2017,ΦΕΚ 681/Τα΄Β/06.03.2017). Παρόντες ήταν: ο Πρόεδρος Αυγερινάκης Χαράλαμπος, Διευθυντής και τα μέλη, Ποιμενίδης Ελευθέριος εκπαιδευτικός ΠΕ09, συνοδός, Βλυσίδου Ελένη εκπαιδευτικός ΠΕ02.50, συνοδός, Καλλιπολίτης Αναστάσιος, Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, Παλληκαρίδης Στέφανος πρόεδρος 5μελούς, Τριανταφυλλίδου Ελευθερία, Στογιάννης Πολυζώης, Χατζησταύρου Δήμητρα εκπρόσωποι των μαθητικών κοινοτήτων των μαθητών της Α΄Λυκείου.

Τα μέλη της Επιτροπής αφού αποσφράγισαν τους φακέλους προσφορών, τους κατέταξαν κατά αύξουσα τιμή προσφοράς, όπως φαίνεται στον παρακάτω πίνακα, ο οποίος συντάχθηκε ενδεικτικά για την τετραήμερη εκδρομή ΟΔΙΚΩΣ

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ ΤΙΜΗ ΚΑΤ ΑΤΟΜΟ ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ
1 Epirus Pallas **** ΚΤΕΛ ΚΑΒΑΛΑΣ με ημιαδιατροφή 37 * 182=6734€
2 Epirus Pallas **** ΓΑΙΟΡΑΜΑ με ημιαδιατροφή 37 * 88,2=6963,4
3 Epirus Pallas **** ΚAVALA TOURS με ημιαδιατροφή 37 * 193,92=7175 €

Στη συνέχεια τα μέλη της Επιτροπής προχώρησαν στον ποιοτικό έλεγχο της συμφερότερης προσφοράς, σύμφωνα με την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος

Μετά από τα παραπάνω, επιλέχτηκε ομόφωνα το τουριστικό γραφείο ΚΤΕΛ KAVALAS TOURS για την πραγματοποίηση της τετραήμερης εκδρομής της Α΄ Λυκείου στα (ΙΩΑΝΝΙΝΑ) από 15/03/ 2018 μέχρι 18/03/ 2018, καθώς είχε την συμφερότερη τιμή και πληρούσε τις προδιαγραφές της προκήρυξης. Ορίστηκε προθεσμία υποβολής ενστάσεων τριών (3) εργάσιμων ημερών, δηλαδή μέχρι και την Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου 2017.

Για το λόγο αυτό συντάχτηκε το πρακτικό και υπογράφεται.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΣΥ                                             ΤΑ ΜΕΛΗ ΤΥ

ΑΥΓΕΡΙΝΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ                           ΠΟΙΜΕΝΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ