Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Ιατρικές εξετάσεις υποψηφίων για την Τριτοβάθμια εκπαίδευση Σχ.Έτους 2016-17

Ιατρικές εξετάσεις υποψηφίων για την Τριτοβάθμια εκπαίδευση Σχ.Έτους 2016-17

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας, για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2016-17, σε συνεργασία με το Γενικό Νοσοκομείο Καβάλας, κατάρτισε πρόγραμμα προσέλευσης των μαθητών-τριών σε αυτό, με σκοπό τη διευκόλυνση στη διαδικασία των ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ που είναι απαραίτητες για την εισαγωγή τους στα ΤΕΦΑΑ, ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ, ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ.

Για τον σκοπό αυτό οι Διευθυντές των Σχολικών Μονάδων παρακαλούνται να αναρτήσουν πίνακες με τις ημέρες εξετάσεων και να ενημερώσουν τους υποψηφίους μαθητές-μαθήτριες των Γενικών Λυκείων και ΕΠΑΛ ότι θα μπορούν να προσέρχονται στα ιατρεία του Νοσοκομείου για τις ιατρικές εξετάσεις.

Το πρόγραμμα που καθορίζει το χρονικό διάστημα ιατρικών εξετάσεων για το κάθε Σχολείο από 22-5 έως 30-6 είναι το εξής:

Α. ΓΕΛ Κρηνίδων -ΓΕΛ Νικήσιανης-ΓΕΛ Λιμένα- ΕΠΑ.Λ Ελευθερούπολης 24 έως 31/5 και 19 έως 30/6

Β. ΓΕΛ Ελευθερούπολης-ΓΕΛ Ποδοχωρίου-ΓΕΛ Λιμεναρίων-ΕΠΑ.Λ Χρυσούπολης 1 έως 7/6 και 19 έως 30/6

Γ. ΓΕΛ Ν.Περάμου-ΓΕΛ Χρυσούπολης 8 έως 16/6 και 19 έως 30/6

HΜΕΡΕΣ ΕΞΕΤΑΣΗΣ ΓΙΑ ΣΧΟΛΕΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ-ΤΕΦΑΑ-ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ

Παραπεμπτικά για ακτινογραφίες και μικροβιολογικές εξετάσεις

Δευτέρα-Παρασκευή 9.00-13.00

Δευτέρα, Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή 9.00-13.00

Hμερήσιος αριθμός εξεταζομένων 10 Μαθητές/τριες

ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΟ από 30-5

Κάθε Τρίτη από τις 11.00  στο Κέντρο Ψυχικής Υγείας στον Άγιο Λουκά με συνοδό τον κηδεμόνα του εξεταζόμενου

Hμερήσιος αριθμός εξεταζομένων μαθητών  15

ΝΕΥΡΟΛΟΓΙΚΟ

Τρίτη, Τετάρτη, Πέμπτη 9.30

Hμερήσιος αριθμός εξεταζομένων 3 Μαθητές/τριες

ΟΡΘΟΠΕΔΙΚΟ

Πέμπτη 13.00

Hμερήσιος αριθμός εξεταζομένων 5 Μαθητές/τριες

Όλοι οι μαθητές θα προσέρχονται στα ιατρεία γνωρίζοντας ακριβώς τις εξετάσεις που απαιτούνται, έχοντας μαζί τους τα παρακάτω:

Μία μικρή φωτογραφία για την ακτινογραφία.

Βιβλιάριο Ασφάλισης

Βιβλιάριο εμβολίων

*Χωρίς αυτά δεν θα εξετάζοντα

Για τις αιματολογικές-μικροβιολογικές εξετάσεις οι εξεταζόμενοι να προσέρχονται νηστικοί από την προηγούμενη ημέρα

Για περισσότερες πληροφορίες οι γονείς και οι μαθητές να απευθύνονται στους Διευθυντές των σχολείων και στην Ομάδα Φυσικής Αγωγής της Δ.Δ.Ε.Καβάλας,τηλ.2510291546.