Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Ιατρικές εξετάσεις υποψηφίων για την Τριτοβάθμια εκπαίδευση Σχ. Έτους 2014-15

Ιατρικές εξετάσεις υποψηφίων για την Τριτοβάθμια εκπαίδευση Σχ. Έτους 2014-15

Η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας, για τις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2014-15 σε συνεργασία με το Γενικό Νοσοκομείο Καβάλας κατάρτισε πρόγραμμα προσέλευσης των μαθητών-τριών σε αυτό, με σκοπό την διευκόλυνση στη διαδικασία των ΙΑΤΡΙΚΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ που είναι απαραίτητες  για την εισαγωγή τους στα ΤΕΦΑΑ, ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ, ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΣΧΟΛΕΣ.

Για το σκοπό αυτό οι Διευθυντές των Σχολικών μονάδων θα πρέπει να ενημερώσουν τους μαθητές-μαθήτριες των Γενικών Λυκείων και ΕΠΑΛ ότι θα μπορούν να προσέρχονται στη γραμματεία των εξωτερικών ιατρείων του Νοσοκομείου για να παραλάβουν παραπεμπτικό και στη συνέχεια θα προσέρχονται στο ραντεβού που θα τους ορίσουν για την εξέταση.

Οι ημερομηνίες που θα μπορούν να προσέρχονται στη γραμματεία των εξωτερικών ιατρείων οι υποψήφιοι ή οι γονείς τους, για την παραλαβή του παραπεμπτικού εξετάσεων, είναι οι παρακάτω:

2 Ιουνίου 2015 και ώρα 09.00 π.μ.

4 Ιουνίου 2015 και ώρα 10.00 π.μ.

9 Ιουνίου 2015 και ώρα 09.00 π.μ.

Θα πρέπει απαραίτητα να προσκομίζουν το Βιβλιάριο Υγείας και το Βιβλιάριο Εμβολίων του υποψηφίου.

Οι ημερομηνίες που θα μπορούν να προσέλθουν οι υποψήφιοι για τις εξετάσεις, εφόσον φυσικά έχουν παραλάβει παραπεμπτικό τις παραπάνω ημέρες, είναι οι παρακάτω:

Παρασκευή 5 Ιουνίου 2015 και την Παρασκευή 12 Ιουνίου 2015

Οι υποψήφιοι θα προσέρχονται για τις ιατρικές εξετάσεις έχοντας μαζί τους τα απαραίτητα έντυπα:

• Βιβλιάριο Υγείας υποψηφίου,
  • Βιβλιάριο Εμβολίων
  • Μία (1) φωτογραφία για την ακτινογραφία .