Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκδρομές ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΥΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΗΝ ΠΡΑΓΑ-ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ

Σήμερα, 29/11/2017, ημέρα Τετάρτη, και ώρα 10.30 στο γραφείο του  Διευθυντή  του  Γενικού Λυκείου ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ, συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης Προσφορών για την πολυήμερη  εκδρομή της Γ΄Λυκείου, όπως αυτή συγκροτήθηκε σύμφωνα με την Πράξη 2/29-11-2017 του  Διευθυντή  του σχολείου για να αξιολογήσει τις προσφορές για την παραπάνω εκδρομή οι οποίες κατατέθηκαν στο σχολείο, μετά από την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος (αρ. πρωτ:1245/22-11-2017), που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας (ΥΠΕΘ/ΥΑ 33120/Γ4/28.02.2017,ΦΕΚ 681/Τα΄Β/06.03.2017).  Παρόντες ήταν: ο Πρόεδρος Αυγερινάκης Χαράλαμπος, Διευθυντής και τα μέλη, Βαλσαμίδης Γεώργιος  εκπαιδευτικός ΠΕ001, συνοδός, Φίτσιος Δημήτριος εκπαιδευτικός ΠΕ11, συνοδός,  Κομματάς Γεώργιος, Ταμίας του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, Αναστασιάδης Απόστολος πρόεδρος 15μελούς, Πριονίδης Ιωάννης, Μυτιληναίου Ειρήνη, Σμίντ Νικολέτα, Σιδηρόπουλος Κωνσταντίνος εκπρόσωποι των μαθητικών κοινοτήτων των μαθητών της Γ΄Λυκείου.

Τα μέλη της Επιτροπής αφού αποσφράγισαν  τους  φακέλους προσφορών, τους κατέταξαν κατά αύξουσα τιμή προσφοράς, όπως φαίνεται στον παρακάτω πίνακα, ο οποίος συντάχθηκε  ενδεικτικά για την εξαήμερη/επταήμερη  εκδρομή  ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΩΣ

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ

ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

ΤΙΜΗ ΚΑΤ΄ΑΤΟΜΟ

ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ

ΠΡΑΓΑ   OLYMPIC****

ΓΑΙΟΡΑΜΑ

445 € επιπλέον αποσκευή 20 Kg

ΕΞΑΗΜΕΡΗ

37χ445=16.465€

ΠΡΑΓΑ   OLYMPIC****

KTEΛ  KABΑΛΑΣ

ΕΞΑΗΜΕΡΗ

37χ459=16.983

ΠΡΑΓΑ   GOLF****

KAVALA TOURS

460 € επιπλέον αποσκευή 23Kg ΕΞΑΗΜΕΡΗ

490 € επιπλέον αποσκευή 23 Kg/ ΕΠΤΑΗΜΕΡΗ

37χ460=17.020€

37Χ490=18.130€

Ελήφθησαν υπόψη όλες οι προσφορές.

Στη συνέχεια τα μέλη της Επιτροπής προχώρησαν στον ποιοτικό έλεγχο της συμφερότερης  προσφοράς, σύμφωνα με την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος

Μετά από τα παραπάνω, επιλέχτηκε ομόφωνα το τουριστικό γραφείο KAVALA TOURS  για την πραγματοποίηση της επταήμερης  εκδρομής της Γ΄ Λυκείου στην   (ΠΡΑΓΑ-ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ)  από 01/03/ 2018 μέχρι 07/03/ 2018, καθώς είχε την συμφερότερη  τιμή και πληρούσε τις προδιαγραφές της προκήρυξης. Το κυρίαρχο  χαρακτηριστικό της Επιλογής του συγκεκριμένου  Πρακτορείου ήταν τα ποιοτικά χαρακτηριστικά της προσφοράς και ιδίως της  επταήμερης .

Ορίστηκε προθεσμία υποβολής ενστάσεων  τριών (3) εργάσιμων ημερών, δηλαδή μέχρι και την  Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου  2017.

Για το λόγο αυτό συντάχτηκε το πρακτικό και υπογράφεται.

Ο  ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                                                             ΤΑ ΜΕΛΗ

Τ.Σ.Υ.                                                                                       Τ.Υ.

ΒΑΛΣΑΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΦΙΤΣΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ