Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκδρομές ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΙΠΠΟΥΣ ? ΚΑΒΑΛΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Σήμερα, 10 Μαρτίου 2017, ημέρα Παρασκευή, και ώρα 13.3Ο στο γραφείο του  Διευθυντή  του  Γενικού Λυκείου ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ, συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης Προσφορών για τις εκπαιδευτικές επισκέψεις στους Φιλίππους και στη Θεσσαλονίκη αντίστοιχα,  που θα πραγματοποιηθούν στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus + , όπως αυτή συγκροτήθηκε σύμφωνα με την Πράξη 7/10-3-2017 του  Διευθυντή  του σχολείου για να αξιολογήσει τις προσφορές για τις παραπάνω επισκέψεις που κατατέθηκαν στο σχολείο, μετά από την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος (αρ. πρωτ:226/02 /03/2017), που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας (ΥΠΔΒΜΘ/ΥΑ 129287/Γ2/ΦΕΚ 2796/Β/2.12.2011, άρθρο 14).  Παρόντες ήταν: ο Πρόεδρος Αυγερινάκης Χαράλαμπος, Διευθυντής και τα μέλη αρχηγός της εκδρομής Αράπογλου Αικατερίνη  εκπαιδευτικός ΠΕ06, συνοδός, Πηγαδάς Βασίλης εκπαιδευτικός ΠΕ19 , Καλλιπολίτης Αναστάσιος Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, Χρυσανίδου Αρετή, Ψαρρά Θεοδώρα, εκπρόσωποι των μαθητικών κοινοτήτων των μαθητών της Β΄Λυκείου.

Τα μέλη της Επιτροπής αφού αποσφράγισαν  τους  φακέλους προσφορών τους κατέταξαν κατά αύξουσα τιμή προσφοράς όπως φαίνεται στον παρακάτω πίνακα:

ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ

ΣΗΜΕΙΩΣΗ

ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ

ΚΤΕΛ ΚΑΒΑΛΑΣ

Ασφάλιση 1,3 ?  κατ? άτομο και διαδρομή

Φιλίππους 150?

Θεσσαλονίκη 320?

GAIORAMA

Ασφάλιση 1 ?  κατ? άτομο και διαδρομή

Φιλίππους 170?

Θεσσαλονίκη 350?

ΚΑΒΑΛΑ ΤΟΥΡΣ

Ασφάλιση 2 ?  κατ? άτομο και διαδρομή

Φιλίππους 180?

Θεσσαλονίκη 360?

Ελήφθησαν υπόψη όλες οι προσφορές.

Στη συνέχεια τα μέλη της Επιτροπής προχώρησαν στον ποιοτικό έλεγχο της συμφερότερης  οικονομικά προσφοράς, σύμφωνα με την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος

Μετά από τα παραπάνω επιλέχτηκε ομόφωνα το τουριστικό γραφείο  ΚΤΕΛ ΚΑΒΑΛΑΣ, για τις εκπαιδευτικές επισκέψεις στους Φιλίππους και στη Θεσσαλονίκη αντίστοιχα,  που θα πραγματοποιηθούν στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus + , καθώς είχε την συμφερότερη οικονομικά και ποιοτικά  τιμή και πληρούσε τις προδιαγραφές της προκήρυξης.

Ορίστηκε προθεσμία υποβολής ενστάσεων  δύο (2) εργάσιμων ημερών, δηλαδή μέχρι και την  Τρίτη 14 Μαρτίου 2017.

Για το λόγο αυτό συντάχτηκε το πρακτικό και υπογράφεται.

Ο  ΠΡΟΕΔΡΟΣ                                               ΤΑ ΜΕΛΗ

Τ.Σ.Υ.                                                    Τ.Υ.