Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκδρομές ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ ΤΗΣ Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΤΗ ΚΕΡΚΥΡΑ

Σήμερα, 23 Ιανουαρίου 2017, ημέρα Δευτέρα, και ώρα 12.3Ο στο γραφείο του Διευθυντή του Γενικού Λυκείου ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ, συνήλθε η Επιτροπή Αξιολόγησης Προσφορών για την εκπαιδευτική εκδρομή της Α΄Λυκείου, όπως αυτή συγκροτήθηκε σύμφωνα με την Πράξη 6/23-1-2017 του Διευθυντή του σχολείου για να αξιολογήσει τις προσφορές για την παραπάνω εκδρομή που κατατέθηκαν στο σχολείο, μετά από την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος (αρ. πρωτ:16/17-1-2017), που αναρτήθηκε στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Καβάλας (ΥΠΔΒΜΘ/ΥΑ 129287/Γ2/ΦΕΚ 2796/Β/2.12.2011, άρθρο 14). Παρόντες ήταν: ο Πρόεδρος Αυγερινάκης Χαράλαμπος, Διευθυντής και τα μέλη Φίτσιος Δημήτριος εκπαιδευτικός ΠΕ11, αρχηγός της εκδρομής, Κυριακίδου Πολυξένη ΠΕ02, συνοδός, Παπαδημητρίου Απόστολος, Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, Δαναβάση Μαίρη, Μυτιληναίου Ειρήνη, εκπρόσωποι των μαθητικών κοινοτήτων των μαθητών της Α΄Λυκείου.

Τα μέλη της Επιτροπής αφού αποσφράγισαν τους φακέλους προσφορών τους κατέταξαν κατά αύξουσα τιμή προσφοράς όπως φαίνεται στον παρακάτω πίνακα:

ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΟ                   ΕΠΩΝΥΜΙΑ ΤΑΞΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΣΗΜΕΙΩΣΗ                            ΣΥΝΟΛΙΚΗ ΤΙΜΗ

1 ARITI 4*                          KAVALA Tours                                  1 FREE                                173X22=3.806 ?

Δώρο ταξίδι στη ΣΚΙΑΘΟ για 2 άτομα με δυνατότητα ρευστοποίησης

2 Aquis Mon Repos 4*          GAIORAMA                            2 FREE                                          177x21=3.717?

3 Hotel Corfu Palace 5*       KTEΛ KABΑΛΑΣ                         1 FREE,                                        195X22=4290 ?

προσφορά ?κλήρωση κατά τη διάρκεια της εκδρομής, 3ημερη στο bansko-Bουλγαρίας και μονοήμερη στο Σαντάσκι ή Κεσάνη. Χωρίς ρευστοποίηση.

4 Alexandros 4*                 (ΠΕΡΑΜΑ) Nasos TOURS -                                                              145Χ23=3.335?

5 CORFU PALACE 5*            STELLA'S TOURS                                                                         23X235=5405?

Ελήφθησαν υπόψη όλες οι προσφορές.

Στη συνέχεια τα μέλη της Επιτροπής προχώρησαν στον ποιοτικό έλεγχο της συμφερότερης οικονομικά προσφοράς, σύμφωνα με την Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος

Μετά από τα παραπάνω επιλέχτηκε ομόφωνα το τουριστικό γραφείο ΚΑΒΑΛΑ TOURS, για την πραγματοποίηση της εκπαιδευτικής εκδρομής της Α΄ Λυκείου στην ΚΕΡΚΥΡΑ στις 16 /03/ 2017 , καθώς είχε την συμφερότερη οικονομικά και ποιοτικά τιμή και πληρούσε τις προδιαγραφές της προκήρυξης.

Ορίστηκε προθεσμία υποβολής ενστάσεων δύο (2) εργάσιμων ημερών, δηλαδή μέχρι και την Πέμπτη 25 Ιανουαρίου 2017.

Για το λόγο αυτό συντάχτηκε το πρακτικό και υπογράφεται.

Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ Τ.Σ.Υ.

ΑΥΓΕΡΙΝΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ