Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑΣ SPELLING BEE

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑΣ SPELLING BEE

Ο Διευθυντής και οι καθηγητές του ΓΕΛ Νέας Περάμου συγχαίρουν

όλους τους μαθητές του Λυκείου που πήραν μέρος στην προκριματική φάση του Διαγωνισμού Ορθογραφίας (Spelling Bee), τον οποίο διοργανώνει για δεύτερη χρονιά η Ένωση Εκπαιδευτικών Αγγλικής Γλώσσας Καβάλας (ΕνΕΑΓΚ).

Η προκριματική φάση πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 2 Μαρτίου. Συμμετείχαν 25 μαθητές. Οι λέξεις του διαγωνισμού ήταν, όπως και πέρσι, απαιτητικές, ενώ για να βαθμολογηθούν ως σωστές δεν έπρεπε να έχουν το παραμικρό λάθος. Οι 10 μαθητές με την υψηλότερη βαθμολογία, με άριστα το 20, είναι:

1. Κουφοπέτρος Πέτρος (τάξη: Β): 16/20

2. Αναγνώστου Φώτης (Β): 15/20

3. Πολύζου Μαρία (Α): 14/20

4. Κεσίση Κατερίνα (Α): 11/20

5. Φακίδης Λεωνίδας (Β): 11/20

6. Πηγαδάς Αλέξανδρος (Β): 10/20

7. Πακαταρίδου Κωνσταντίνα (Α): 9/20

8. Τσαβδαρίδης Στέφανος (Β): 9/20

9. Παλληκαρίδης Στέφανος (Α): 8/20

10. Βαρούτογλου Ιωάννα (Β): 8/20

Ο Πέτρος Κουφοπέτρος, ο Φώτης Αναγνώστου και η Μαρία Πολύζου θα πάρουν μέρος στην τελική φάση του Διαγωνισμού, ο οποίος θα διεξαχθεί την Κυριακή 11 Μαρτίου στις 10:30, στην Κεντρική Βιβλιοθήκη της Καβάλας – Βασίλης Βασιλικός.

Καλή επιτυχία, παιδιά!

Και πάλι συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!